Mamy to! Wygraliśmy grant w wysokości 70.000 zł!

Sześć samorządów i my – jako jedyne stowarzyszenie – z terenu województwa pomorskiego otrzymamy dofinansowanie z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 . Łącznie dotacje wyniosą 665 171,21 zł, z czego Sierakowicka Jedynka otrzyma 70.000 zł!

W ramach naszego projektu – kwotą 45.000 zł  dołożymy się do społecznego projektu Rady Szkoły i Rady Rodziców SP1 budowy miasteczka ruchu drogowego zaś pozostała kwota przeznaczona będzie na organizację szeregu akcji edukacyjnych i społecznych dotyczących kwestii bezpieczeństwa – nie tylko w ruchu drogowym, ale także w cyberprzestrzeni czy kwestii uzależnień młodych ludzi.

Ogromny sukces naszego stowarzyszenia! Będziemy informować na bieżąco o realizacji.

Nasz projekt wyłoniony w etapie wojewódzkim

” Sierakowicka Jedynka dla bezpieczeństwa”  to tytuł naszego projektu, który uzyskał rekomendację Wojewody Pomorskiego i został skierowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które wybierze na etapie krajowym najlepsze projekty i rekomenduje je do dofinansowania.

Nasz projekt zakładający wsparcie budowy miasteczka ruchu drogowego w Sierakowicach wraz z Radą Rodziców, Radą Szkoły i partnerami społecznymi i biznesowymi oraz przeprowadzenie szeregu akcji edukacyjnych i społecznych – uplasował się na szóstej pozycji z 12 wyłonionych projektów w etapie wojewódzkim.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki etapu krajowego – o czym będziemy z pewnością informować.

SieMa Pomysł!

SieMA Pomysł!
Sześciomiesięczna inicjatywa młodzieży zamieszkującej Gminę Sierakowice rozpoczęła się 01.09.2022 r., a zakończyła 31.04.2023 r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach otrzymali grant (działając pod skrzydłami Stowarzyszenia Sierakowicka Jedynka) z Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której siedziba znajduje się w Warszawie. Niedawno program został przejęty przez Fundację Crivis Polonus. Celem Programu RS jest stworzenie dla młodzieży z obszarów wiejskich możliwości rozwoju.

Czytaj dalej „SieMa Pomysł!”

Pierwszy sukces – otrzymaliśmy grant w programie „Równać szanse”!

Odnieśliśmy pierwszy sukces!  Wygraliśmy grant w uznanym programie „Równać szanse”, którego realizatorem jest fundacja Civis Polonus. Jest to doświadczona i kompetentna organizacja pozarządowa, która od 2004 roku realizuje programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie szkół i gmin.

Młodzieżowa ekipa projektowa z Dominiką Płotką na czele wymyśliła projekt pod nazwą „SieMa Pomysł”.  Będzie się działo – muzycznie, rzeźbiarsko, społecznie i charytatywnie! Udało się nam pozyskać kwotę 10.000 zł na realizację ich inicjatywy.

Już nie możemy się doczekać początku działań, o których oczywiście będziemy informować!

 

Sierakowicka Jedynka – Witamy!

Z dniem 1 lutego 2022 roku oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie Sierakowicka Jedynka założone przez rodziców uczniów, przedstawicieli grona pedagogicznego i innych sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.

Naszym celem jest szeroko pojęta działalność wspomagająca SP1 na polu edukacyjnym, wychowawczym i opiekuńczym – dla dobra naszej społeczności szkolnej.

Wierzymy w potencjał naszego otoczenia i naszych uczniów i zrobimy wszystko, by go wykorzystać.

Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach i zachęcać do współpracy w tworzeniu lepszego jutra dla naszych dzieci.